Hürseda Haber
SON DAKİKA
13-04-2018 - 13:01
 

'Ekmeğim olursa yerim, olmazsa Allah'a şükreder yatarım'

Konya'da, kocası kanser hastası olduğu için el arabasıyla günde 12 saat çöp konteynerlerinden topladığı kartonları satarak evini geçindirmeye çalışan 61 yaşındaki Zeycan Gül'ün zorlu yaşam mücadelesi yürek burkuyor.

Konya'da, eşi kanser hastası olduğu için el arabasıyla günde 12 saat çöp konteynerlerinden topladığı kartonları 15 liraya satarak evinin geçimini sağlayan Zeycan Gül, kendisine yardım etmek isteyenleri görünce, "Demek ki garibanmışım, Allah herkesi karşıma çıkarttı." dedi.

Eşi Hüsnü Gül (66) kolon kanseri olduğu için çalışamayan, yetişkin 7 çocuğu olan 61 yaşındaki Gül, romatizma ve bel fıtığı rahatsızlığına rağmen, "çek çek" diye tabir edilen el arabasıyla çöp konteynerlerinden karton topluyor.

Yaşam hikayesi ve çalışma azmi, AA'nın "Ekmeğim olursa yerim olmazsa Allah'a şükreder yatarım" başlıklı haberiyle basında ve sosyal medyada yer alan Zeycan Gül'e yardım eli uzandı. Devlet ve sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra vatandaşlar Gül'e maddi ve manevi destek sağlamak için harekete geçti. Sosyal medya hesaplarında ise Zeycan Gül'e birçok destek mesajı paylaşıldı.

"Ekmeğim olursa yerim, olmazsa Allah'a şükreder yatarım" cümlesiyle dikkati çekmişti

Konya'da, Zeycan Gül'ün, "Alnımın teriyle, kimseye muhtaç olmadan yaşıyorum. Aç da susuz da kalsam kimseye 'Bana bir parça ekmek ver' demem. Ekmeğim olursa yerim, olmazsa Allah'a şükreder yatarım. Fakirim ama çok şükür karnımı doyuruyorum. Hayatımdan memnunum. Halime şükretmezsem Allah'a hesabını veremem. Rabbim ne verdiyse çok şükür. Kocam iyi olsun, başka bir şey istemem." cümleleri herkesi etkilemişti. (AA)